STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Mcor Iris vyvinula kvalitnější barevný 3D tisk z papíru

Sdílejte tento článek na Twitteru
6. 10. 2014, | 2 komentáře

Barevný 3D tisk z papíru jste měli možnost shlédnout na MSV 2014 v Brně v Galerii 3D technologií. Tento způsob aditivní výroby s nízkými provozními náklady vylepšila společnost Mcor Technologies, vyvinula kvalitu tisku na úroveň fotografií.

Z obyčejného papíru formátu A4 a tiskem standardních barev vznikají velmi zajímavé návrhy, o čemž přesvědčila veřejnost společnost Mcor Technologies před dvěma roky. Postupným vývojem se podařilo zvýšit kvalitu tisku dle požadavků projektanta na úroveň fotografií. Tiskárna Mcor Iris tiskne více než jeden milión barev současně, čímž jsou barvy bohaté a syté. Barevný inkoust je patentovaný a byl speciálně vyvinut tak, aby pronikl papírem a vytvořil koncept podobající se dřevěnému modelu. Tiskárnou lze mimo jiné vytvářet návrhy budov, letecké pohledy nebo modely podrobené pevnostním analýzám.

Patentovaná technologie 3D tisku z papíru pokročila ve vývoji kvalitnějšího nanášení barev. Foto: Mcor Iris

Patentovaná technologie 3D tisku z papíru pokročila ve vývoji kvalitnějšího nanášení barev. Foto: Mcor Iris

Aplikace 3D tisku z papíru na pevnostní analýze ojnice. Foto: Marek Pagáč

Aplikace 3D tisku z papíru na pevnostní analýze ojnice. Foto: Marek Pagáč

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

  1. […] které umožňují tisk z různých typů materiálů. Těšit se můžete na barevnou tiskárnu Mcor Iris od společnosti Mcor Technologies, která tiskne 3D modely z obyčejného kancelářského […]

  2. […] je dostupná v provedeních chrom, dřevo a Union Jack a vhodně doplňuje sortiment tiskáren Iris HD a Matrix 300+, které společnost Mcor Technologies dodává pro průmyslovou […]

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!