STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

MSV 2014: Robotizované pracoviště a unikátní obráběcí centrum

Česká strojírenská firma Kovosvit MAS má dlouholetou tradici ve výrobě obráběcích strojů. Od roku 1939, kdy společnost založil Tomáš Baťa, se rozhodla oslavit 75. výročí mimořádnými exponáty.

Dvě velmi významná zařízení vystavuje Kovosvit MAS po celou dobu konání MSV v Brně. Prvním exponátem je robotizované pracoviště schopné vyrábět produkty bez jakékoliv obsluhy v nepřetržitém třísměnném provozu. Skládá se ze dvou strojů, které obsluhuje robot. Tím se maximálně zvyšuje nejen výsledná produktivita práce, ale i reálná úspora finančních prostředků. Oslavit výročí se společnost rozhodla představením unikátního obráběcího stroje. Jedná se o první multifunkční obráběcí centrum na světě, které bylo prezentování v roce 1983 v Paříži. Robotizované pracoviště i unikátní stroj uvidíte na MSV 2014 v Brně v pavilonu P u stánku 120.

Kovosvit MAS má dlouholetou tradici ve výrobě obráběcích strojů. V loňském roce získal stroj MCU 1100V - 5X Zlatou medaili. Foto: BVV Brno

Kovosvit MAS má dlouholetou tradici ve výrobě obráběcích strojů. V loňském roce získal stroj MCU 1100V – 5X Zlatou medaili. Foto: BVV Brno

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!