STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

MasterCAM spolupracuje s DMG Mori

Snadnější práci budou mít uživatelé softwaru MasterCAM programující stroje DMG Mori. Obě firmy spolupracují na vývoji softwaru Mori-APT, díky kterému bude snadnější přístup k tvorbě NC kódu.

Po vzoru spolupráce DMG Mori s tvůrci softwarů CAMWorks, CimatronE, FeatureCAM, GibbsCAM a aplikací společností Autodesk a TopSolid se nechal inspirovat i MasterCAM. Prostředí DMG Mori Manufacturing Suite poskytuje standardní formát dráhy nástroje s názvem Mori-APT.

Uživatelské rozhraní aplikace DMG Mori Manufacturing Suite. Zdroj: DMG Mori

Uživatelské rozhraní aplikace DMG Mori Manufacturing Suite. Zdroj: DMG Mori

Záměrem spolupráce je, že MasterCAM bude mít výstup do tohoto formátu a rozraní DMG Mori Manufacturing Suite pak přizpůsobí výstup NC kódu pro konkrétní stroj. V MaterCAMu se bude nadále programovat běžným způsobem, přičemž bude na výběr výstupní formát Mori APT, který se zpracuje pro generování NC kódu.

Postup zpracování dat pro stroje DMG Mori. Zdroj: DMG Mori

Postup zpracování dat pro stroje DMG Mori. Zdroj: DMG Mori

Mori-APT je určený pro frézovací, soustružnické a soustružnicko-frézovací stroje řad NMV, NH, NV, NL, NT bez potřeby vlastního postprocesoru.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!