STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Siemens představí na MSV koncept časových a energetických úspor

Společnost Siemens vloni získala čestné uznání za účast na všech dosud konaných ročnících Mezinárodního strojírenského veletrhu. Chybět nebude ani letos. Hlavním tématem její expozice v pavilonu P na stánku číslo 17 bude časová a energetická efektivita v rámci celého životního cyklu stroje — od jeho návrhu až po výrobu.

Jako každý rok bude i letos výstava zaměřena na podporu technického vzdělávání, kterou společnost Siemens považuje za mimořádně důležitou. Dále budou prezentovány produkty z oblasti řídicích systémů a pohonů pro obráběcí stroje, CAD softwaru Solid Edge se synchronní technologií 7 a nové nástroje a aplikace od Siemens PLM Software.

Letos poprvé bude prezentována spolupráce s partnerskou společností Pemavako, která představí velmi pokročilé simulace stroje v procesu obrábění v PLM softwaru NX CAM, který obsahuje jádro z řídicího systému Sinumerik 840D. Celý proces je virtuální a probíhá na PC s tím, že samotné pohyby simulovaného stroje jsou řízeny virtuálním řídicím systémem s rozhraním HMI panelu. V Brně bude představeno konkrétní řešení pro stroj HCW.

„Letos jsme se rozhodli ukázat jak celkově řešit úsporu času i energie, které může českým konstruktérům a výrobcům obráběcích strojů pomoci, aby se posunuli z hlediska ecodesignu na špici světové produkce, a tím vystoupali i na žebříčku mezinárodní konkurenceschopnosti,“ uvedl Jiří Karas, ředitel obchodního úseku Řídicí systémy a pohony pro obráběcí a speciální stroje společnosti Siemens.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!