STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Autodesk si pořídil designérské studio zaměřené na futuristické projekty

Dlouhá desetiletí byl Autodesk firmou, která především vyvíjí software. Poslední dobou se ale tento podnik čím dál víc věnuje činnostem, jež bychom očekávali spíše od jeho zákazníků.

Jak jsme vás již informovali, nedávno Autodesk překvapil tím, když představil světu svoji vlastní 3D tiskárnu. Nyní investoval do akvizice newyorského designérského studia The Living, které se zabývá zkoumáním novátorských postupů při vývoji designu a materiálů, přičemž inspiraci jeho zaměstnanci hledají u živých organismů a přírodních struktur.

Spojení s Autodeskem přinese do The Living možnost využívat bohaté finanční zázemí a špičkové CAx technologie, včetně těch cloudových. Obě firmy si již vyzkoušely vzájemnou spolupráci na tzv. projektu Cyborg s cílem vyvinout novou výrobní metodu využívající 3D tisk a matematické algoritmy.

Na druhou stranu, Autodesk ve The Living získává zdroj hluboké inspirace, jež může být zdrojem mnoha motivujících projektů, které bezesporu naplno využije ve svém marketingu.

Ukázka projektů ze studia The Living. Zdroj: Thelivingnewyork.com

Ukázka projektů ze studia The Living. Zdroj: Thelivingnewyork.com

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!