STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Dassault opět nakupoval – Simulia posílí v simulacích mechatronických systémů

Francouzský softwarový gigant nepolevuje v chuti pohlcovat další a další úspěšné firmy vyvíjející aplikace pro navrhování a simulace. Jeho nejčerstvějším soustem je německý Simpack.

Ke dni 10. července se součástí Dassault Systèmes stala německá společnost Simpack, nabízející stejnojmenný software pro simulace zejména v automobilovém průmyslu, energetice a při vývoji drážních strojů. Jeho jednotlivé specializované moduly dosud používá kolem sto třiceti zákazníků, jmenovitě například Alstom, Bombardier, BMW, Daimler, Honda, Jaguar Land Rover nebo Man.

Zdroj: Simpack.de

Simpack je používán například pro simulace motorů, poradí si však také s řešením biomechanických úloh. Zdroj: Simpack.de

V rukou Francouzů, kteří za Simpack zaplatili blíže neupřesněnou sumu v hotovosti, se z tohoto řešení stane součást systému Simulia, jenž tím pádem posílí při multifyzikálních kalkulacích mechatronických sestav s možností průběhu simulací v reálném čase.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!