STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

V cloudu už můžete využívat i špičkový simulační software NX Nastran

Poté, co se na rozdíl od ostatních lídrů CAx trhu držel Siemens PLM Software od veškerého cloudu stranou, nyní představuje jednu cloudovou novinku za druhou.

Z velké výpočetní síly cloudových serverů nyní mohou těžit už i uživatelé simulačního softwaru NX Nastran, který je od května provozován na vysoce výkonné infrastruktuře firmy Rescale jako služba na objednávku.

Simulace MKP v prostředí NX. Zdroj: Siemens PLM Software

Simulace MKP v prostředí NX. Zdroj: Siemens PLM Software

Uživatel se může rozhodnout, zda chce využívat jenom jednu úlohu v čase nebo zda nechá metodou konečných prvků počítat více zadání současně. Výkon této platformy se však obzvláště projeví při experimentálních výpočtech, kdy necháte servery počítat souběžně třeba i stovky variantních úloh s různými parametry za účelem nalezení nejvhodnějšího konstrukčního řešení.

Jelikož za NX Nastran v cloudu platíte jako za službu podle reálně využité kapacity na straně Rescale, můžete tímto způsobem oproti desktopovému softwaru ušetřit. Cenová efektivita je zjevná zejména u experimentálních simulací, označovaných v angličtině zkratkou DoE (Design of Experiment), vyžadujících maximální nasazení nejvýkonnějšího hardwaru.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!