STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Nizozemský soud shledal žalobu Autodesku na ZwSoft jako neopodstatněnou

Výrobce systému ZwCAD+ se dočkal osvobozujícího rozsudku u soudu v Haagu, který posuzoval, zda se tato čínská firma provinila zneužitím programových kódů společnosti Autodesk.

Jak jsme vás již informovali, skupina firem, kterou označujeme jako ZwSoft, čelila žalobě ze strany Autodesku, vycházející ze zjištění, že se čínský systém ZwCAD+ chová v určité velmi nestandardní situaci zcela stejně, jako AutoCAD 2008.

Prvoinstanční soud v Nizozemsku se 7. dubna usnesl v rozhodnutí, že Autodesk nedodal žádné konkrétní důkazy o tom, že by ZwSoft jeho programové kódy doopravdy zneužil a že z pouhé podoby chování různých aplikací nelze usuzovat, že by disponovaly tímtéž programovým kódem.

Výsledek soudního rozhodnutí si můžete v angličtině v celé jeho délce přečíst zde. Vzhledem k tomu, že Autodesk před několika dny podal na ZwSoft žalobu také v USA, lze očekávat pokračování sporu, které může v konečném důsledku vést možná až ke zveřejnění částí programových kódů na obou stranách.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!