STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

ZwSoft se brání nařčení Autodesku z kopírování programových kódů AutoCADu

Sdílejte tento článek na Twitteru
8. 4. 2014, | 1 komentář

Firma ZwCAD Design vydala obsáhlou deklaraci, ve které se brání tvrzení společnosti Autodesk o tom, že měl čínský výrobce softwaru nelegálně použít její intelektuální vlastnictví ve svém softwaru ZwCAD+.

PR manažer ZwSoftu, který se podepisuje jako Jonathan (leč bez příjmení) zaslal naší redakci dokumenty, ve kterých vyvrací, že by ZwCAD+ obsahoval části programového kódu systému AutoCAD. Z obsahu těchto textů je zřejmé, že Autodesk pohnal trojici firem (ZwSoft) stojících za softwarem ZwCAD+ k haagskému soudu. První slyšení na „nezávislé“ evropské půdě proběhlo 17. března, s ohledem na složitost případu prozatím bez výsledku. Další žaloba byla na ZwSoft podána Autodeskem 26. března v USA.

Píše Jonathan z Číny, že prý se o tom soudu v ZwSoftu sami dozvěděli z médií. Zdroj: ZwSoft

Píše Jonathan z Číny, že prý se o tom soudu v ZwSoftu sami dozvěděli z médií. Zdroj: ZwSoft

Předmětem sporu je ZwCAD+ ve verzích 2012 a 2014, na druhé straně potom AutoCAD ve verzi 2008. ZwSoft popírá, že by ve svém softwaru využíval kódy zkopírované z AutoCADu a na svoji podporu uvádí, že do vlastního originálního vývoje investuje každoročně téměř třetinu svých tržeb. K tomu dodává, že ZwCAD+ disponuje mnoha funkcemi, jež v konkurenčním AutoCADu nenajdeme.

Materiály zároveň zmiňují konkurenční tlaky Autodesku na ZwSoft v Číně, kde měl údajně Autodesk „z pozice velké firmy zaútočit na principy volné soutěže“ tím, že v tomto regionu před pěti lety snížil cenu AutoCADu o osmdesát procent. ZwSoft tento krok vnímal jako přímý útok na své vlastní aktivity.

Probíhající soud má být pokračováním těchto tlaků ze strany Autodesku, který tím dle vyjádření z Číny usiluje o likvidaci svých finančně slabších konkurentů.

Kauzu budeme dále sledovat.

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

  1. […] jsme vás již informovali, skupina firem, kterou označujeme jako ZwSoft, čelila žalobě ze strany Autodesku, vycházející ze zjištění, že se čínský systém ZwCAD+ chová […]

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!