STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

CAx systém NX od Siemensu od teď můžete provozovat v cloudu

Sdílejte tento článek na Twitteru
28. 3. 2014, | 1 komentář

Zatímco Dassault Systèmes a Autodesk se můžou takříkajíc „přetrhnout“ v horlivosti, s jakou se věnují migrací svých aplikací na cloud, třetí z nejsilnějších dodavatelů CAx a PLM softwaru stál doposud tak trochu stranou. To se teď mění.

Siemens PLM Software, jehož systémy NX, Teamcenter a Solid Edge na trhu patří rozhodně k těm velmi významným, svoje aktivity dosud s cloudem příliš nespojoval. Nějaké náznaky tu ale byly, až vloni na podzim na konferenci Siemens PLM Connection v Berlíně, firma odhalila, že na cloudovém řešení už taky nějakou dobu seriózně pracuje.

Nyní, 26. března 2014, jsme se dočkali oficiálního představení cloudové verze systému NX. Přesněji řečeno, nejedná se o cloudovou aplikaci, nýbrž o klasický software NX, který je pouze virtualizován v cloudu s pomocí technologií tzv. virtuální plochy od firmy Nvidia.

Virtualizovaný systém NX na serverové technologii od firmy Nvidia běží naprosto hladce. Zdroj: Youtube.com

Virtualizovaný systém NX na serverové technologii od firmy Nvidia běží naprosto hladce. Zdroj: Youtube.com

Důležité je na tomto místě dodat, že se jedná o řešení privátní. Znamená to, že takový „cloud“ může zprovoznit libovolná firma, která si pro to zajistí patřičnou infrastrukturu. Systém NX pak zprovozní na svém vlastním serveru, nad nímž má plnou kontrolu. Jednou z řady výhod takového řešení je třeba to, že už nemusíte instalovat NX jednotlivě na pracovní stanice a notebooky uživatelů. Instalace je provozována ze serveru, čímž odpadá spousta problémů spjatých se správou IT.

Zákazník – tím je zde myšlena firma, pak může i docela dost ušetřit na hardwaru, protože svým zaměstnancům nemusí pořizovat zbytečně výkonné počítače. O výpočty se postará centrální server, uživatelé si vystačí s klientskou aplikací.

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

  1. […] společnost Siemens zprávu, že její vlajková loď, CAx systém NX, je možné začít používat jako cloudové řešení. Otázku provozování systémů od Siemensu přes web jsme otevřeli již vloni na podzim. Více k […]

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!