STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Na komunitní portál CADforum.cz bylo napsáno již 100 tisíc příspěvků

Firma CAD Studio zveřejnila statistiku vývoje svého webu CADforum.cz, který je dost možná i světovým unikátem v kontextu běžných činností, jimiž se lokální prodejci CAD softwaru obvykle zabývají.

Přidaná hodnota, kterou pracovníci CAD Studia doplňují nad rámec obchodní rutiny, je každodenně k vidění právě na webu CADforum.cz, určeném pro uživatele softwaru pro počítačovou podporu navrhování.

Web, který nabízí vedle rozsáhlých diskusních fór například také sekci s doplňkovými aplikacemi nebo CAD symboly ke stažení, byl založen již v roce 2000.

Poskytován je také v angličtině, díky čemuž je jeho dosah doslova globální. Anglickou verzi dnes využívá více než 447 tisíc registrovaných uživatelů. Českou, respektive i slovenskou verzi, pak používá necelých 55 tisíc lidí. Češi však naopak výrazně víc diskutují, když počet diskusních příspěvků v našem jazyce právě překročil sto tisíc, anglických je čtvrtina.

Uživatelé najdou na CADforum.cz tisíce tipů a triků k CAD aplikacím, softwarové doplňky pak zaznamenaly již 6,8 milionu stažení (další detaily najdete v přiložené infografice).

Především díky anglické jazykové mutaci web vyniká také v návštěvnosti. Podle informací z CAD Studia zaznamená CADforum.cz měsíčně až 380 tisíc unikátních návštěvníků, 508 tisíc návštěv a 2,6 milionu zobrazených stránek.

Infografika k webu CADforum.cz na počátku roku 2014. Zdroj: CAD Studio

Infografika k webu CADforum.cz na počátku roku 2014. Zdroj: CAD Studio

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!