STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Google vyvíjí vskutku revoluční mobilní telefon, který ve 3D skenuje okolní prostor

Pod názvem Project Tango se skrývá vývoj pětipalcového mobilu s operačním systémem Android, který prostřednictvím speciálních polohových senzorů a kamer zaznamenává ve 3D okolní prostředí.

Toto kapesní zařízení využívá všech informací, jež mu jeho výbava umožňuje. Kombinací dat z pohybových a polohových senzorů a kamer dokáže sestavit vizuální 3D mapu prostoru a na tuto funkčnost navázat další aplikace.

Google nejprve svými auty zdigitalizoval miliony kilometrů cest po celém světě. Zanedlouho prostřednictvím mobilů zmapuje veškerý prostor kolem nás. Zdroj: Google

Google nejprve svými auty zdigitalizoval miliony kilometrů cest po celém světě. Zanedlouho prostřednictvím mobilů zmapuje veškerý prostor kolem nás. Zdroj: Google

Kreativní mysl si snadno domyslí spoustu možností, které se prostřednictvím takového nástroje otevírají, od rozšířené reality (tj. propojení virtuálního a reálného světa) přes navigační funkce až po rozličné průmyslové využití.

Projekt je nyní zpřístupňován nezávislým softwarovým vývojářům, kteří do něj mají vnést svoje vlastní vize a definovat konkrétní možnosti využití této převratné technologie.

A jelikož obraz je za tisíc slov, doporučujeme podívat se na přiložené video, kde můžete vidět tento mobilní telefon v akci.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!