STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Delcam bude i po akvizici Autodeskem vystupovat jako samostatná firma

Sdílejte tento článek na Twitteru
10. 2. 2014, | 1 komentář

Ve čtvrtek 6. února společnost Autodesk úspěšně završila akvizici britského Delcamu a stala se tak rázem světovou trojkou na trhu s CAM softwarem, na němž ještě donedávna vůbec nepůsobila.

O této události jsme již na tomto webu napsali snad vše podstatné, zbývá tedy jen dodat jednu stručnou, ale důležitou informaci. Dle oficiálního vyjádření z Autodesku bude Delcam fungovat „jako stoprocentně vlastněná dceřiná firma s nezávislým řízením“, přičemž Autodesk prozatím nezvažuje provádět v byznysu Delcamu žádné významné změny.

Podle vyjádření, které Autodesk poskytl pro magazín Develop3D, hodlá v blízké budoucnosti integrovat některé funkce z Delcamu do CAD softwaru Autodesk Inventor. A jak vtipně dodává komentátor Ralph Grabowski, Autodesk se akvizicí Delcamu stává zákazníkem svého rivala Siemens PLM Software, který Delcamu poskytuje modelovací kernel Parasolid použitý v softwaru PowerShape.

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

  1. […] o digitálním prototypování. O akvizici Delcamu se dozvíte více v příspěvku Delcam bude i po akvizici Autodeskem vystupovat jako samostatná firma. Následovalo představení novinek v softwaru FeatureCAM, který je na našem trhu dostupný už […]

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!