STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Hybridní modelování v Autodesk Fusion 360 pro rychlou tvorbu variant modelu

Cloudový 3D software Autodesk Fusion 360 pokročil ve vývoji, a to natolik, že se jeho autoři chlubí slovy „přepisujeme historii“. Jak že?

Aktuální betaverze Fusion 360 je sice pořád ještě hodně vzdálena finálnímu produktu, nicméně nabízí velmi zajímavé funkce pro rychlou tvorbu designových konceptů. Zajímavé proto, že většina operací prováděných na modelu, včetně úprav sestavy, je založena na stromu historie, nicméně příkazy pro modelování samy o sobě na historii závislé nejsou. Manipulace těl a komponent mohou být řízeny parametry a jsou vzájemně asociativní.

Provádění rychlých úprav geometrie v cloudovém systému Autodesk Fusion 360. Zdroj: Autodesk

Provádění rychlých úprav geometrie v cloudovém systému Autodesk Fusion 360. Zdroj: Autodesk

Software se dočkal také zcela přepracované „nástěnky“, která je takovým výchozím bodem k jeho používání a poskytuje přehled rozpracovaných projektů.

Na to, jak rychle lze ve Fusion 360 „oťukávat“ návrh a hledat jeho designové varianty, se podívejte na přiloženém videu.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!