STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Autodesk představil první cloudový CAM software na světě – Autodesk CAM 360

Sdílejte tento článek na Twitteru
4. 12. 2013, | 4 komentáře

Je to věc, kterou rozhodně nelze označit za překvapení, zároveň je ale Autodesk CAM 360 rozhodně nejzajímavější novinkou představenou na letošní Autodesk University. Minimálně z pohledu strojírensky orientovaného uživatele.

O tom, že Autodesk připravuje cloudový CAM software, jakožto svého času světový unikát, jsme vás informovali již před rokem. Využil k tomu technologie získané akvizicí softwaru HSMWorks a jeho nová on-line aplikace nese název Autodesk CAM 360.

Prezident Autodesku Carl Bass představil 3. prosince v Las Vegas nový produkt Autodesk CAM 360. Zdroj: Autodesk

Prezident Autodesku Carl Bass představil 3. prosince v Las Vegas nový produkt Autodesk CAM 360. Zdroj: Autodesk

Jako taková se stává součástí rozšiřující se nabídky cloudových služeb pokrývajících čím dál větší spektrum úkonů pro vývoj výrobků. Jmenovitě jde o Fusion 360 (3D CAD pro mechanický a produktový design), Sim 360 (rychlé řešení simulačních úloh včetně těch nejnáročnějších) a PLM 360 (první cloudový software pro komplexní práci s produktovými daty).

Cloudový CAM software umožňuje simultánní spolupráci v prostředí podobném sociální síti. Zdroj: Autodesk

Cloudový CAM software umožňuje simultánní spolupráci v prostředí podobném sociální síti. Zdroj: Autodesk

Dohromady se zde rodí skutečně zajímavá infrastruktura pro digitální podporu výroby, protože všechny zmíněné aplikace jsou vzájemně provázány. Nebudu tedy snad daleko od pravdy, když předpokládám, že uživatel bude moci volně přecházet od přípravy obráběcí strategie k simulaci anebo do prostředí pro změnu geometrie, přičemž jednotný datový model zajistí stoprocentní asociativitu a provázanost všech úkonů.

Autodesk CAM 360 je multiplatformní, což znamená, že dokáže pracovat na různých operačních systémech (např. Windows nebo Mac), stejně jako nad různými 2D a 3D daty (konkrétně zmiňovány jsou Autodesk Inventor a SolidWorks).

Autodesk CAM 360 staví na technologii HSMWorks. Zdroj: Autodesk

Autodesk CAM 360 staví na technologii HSMWorks. Zdroj: Autodesk

Dalším výjimečným specifikem této aplikace je možnost spolupráce více lidí nad projektem v reálném čase, podložená prostředím, které při své prezentaci na Autodesk University 2013 označil prezident Autodesku Carl Bass za „Facebook pro konstruktéry“.

Technologicky Autodesk CAM 360 vychází z programového jádra softwaru HSMWorks, o němž je zbytečné se příliš rozepisovat, neboť dříve patřil k nejoblíbenějším CAM systémům pro SolidWorks, což o jeho schopnostech napoví mnohé.

Nový produkt hodlá Autodesk uvést na trh v příštím roce. Již nyní se mohou netrpěliví zájemci přihlásit k testování jeho beta verze.

 

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

  1. […] Více přineseme v dalších článcích. Nicméně kmenové čtenáře našeho webu zaujme především novinka v podobě premiéry prvního cloudového CAM softwaru Autodesk CAM 360. […]

  2. […] toto entrée směřovalo k představení cloudového CAM softwaru Autodesk CAM 360, jenž vychází z předchozího citátu Carla Basse. Jeho autoři při vývoji přemýšleli […]

  3. […] má v současnosti Autodesk, který buduje vyspělou infrastrukturu kombinující 3D CAD, CAM a PLM s podporou simulací a spoustou dalších […]

  4. […] Autodesk Fusion 360 lze pořídit například přes společnost CAD Studio, která ho již nabízí ve svém eshopu. Na jejím blogu se můžete o aktuální verzi aplikace dočíst další podrobnosti. […]

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!