STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Delcam investuje do rozvoje technologií 3D tisku pro využití v klenotnictví a šperkařství

Takzvaný projekt Precious, jehož vedení se Delcam od listopadu ujal, má za cíl definovat, jak by mohlo britské klenotnictví těžit z nástrojů pro aditivní výrobu.

Delcam je v tomto odvětví znám díky svým softwarovým aplikacím pro vývoj, modelování a obrábění klenotnických produktů. Rozhodnutí zabývat se z jeho strany technologiemi aditivní výroby, které jsou běžně označovány jako „3D tisk“, je přece jen mírně překvapivé, neboť dosavadním zaměřením Delcamu byly konvenční, tedy obráběcí, výrobní postupy.

Delcam má s nástroji pro navrhování a výrobu šperků bohaté zkušenosti. Vyobrazený prsten byl zpracován s pomocí jeho softwaru Artcam. Zdroj: Delcam/Selini

Delcam má s nástroji pro navrhování a výrobu šperků bohaté zkušenosti. Vyobrazený prsten byl zpracován s pomocí jeho softwaru ArtCAM. Zdroj: Delcam/Selini

Projekt podpořila britská inovační agentura částkou ve výši 212 000 liber, čímž chce přispět k rozvoji aditivní výroby a jejímu ustavení jako standardní výrobní metody pro velmi přesnou tvorbu šperků.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!