STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Událost desetiletí: Autodesk koupí společnost Delcam, evropského lídra na CAM trhu

Sdílejte tento článek na Twitteru
7. 11. 2013, | 1 komentář

Dlouho, předlouho byla firma Autodesk, v těch letech ještě jasná jednička mezi dodavateli CAD softwaru, dotazována na to, proč nenabízí žádné CAM řešení. Teď jich bude mít víc, než kdokoliv jiný.

Aktuální služební cesta mi nedovolí, abych o této události, kterou se nebojím označit za akvizici desetiletí, napsal více. Takže jen velmi krátce — společnost Autodesk v kooperaci s britskou firmou Delcam dnes oznámily, že ta první tu druhou koupí akvizicí jejích akcií v celkové současné hodnotě kolem 172 milionů liber.

Ze strany Autodesku, který se CAM softwaru dlouhé roky úspěšně vyhýbal, to je excelentní strategický krok, který si zaslouží rozhodně hlubší rozbor, a ten mu věnujeme hned v příštím týdnu. Jasné je jedno — Autodesk se z pozice absolutního outsidera na CAM trhu od příštího roku stane jedním z jeho klíčových hráčů, když vedle velice populárního HSMWorks, jenž získal vloni a připravuje jeho migraci na cloud, nyní obsáhne nabídku jednoho z nejúspěšnějších tvůrců CAM softwaru na světě.

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

  1. Tom V. napsal:

    Ale ale, tak přece. ;) Začínám být v očekávání věcí budoucích.

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!