STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Apple šlápnul Microsoftu na kuří oko, když představil bezplatný operační systém a kancelářský balík

V jeden den se nám sešlo těch jablečných inovací najednou nějak příliš. Vezmeme je hezky popořadě.

Výrobce předražené „trendy“ elektroniky na svoje příznivce vychrlil tenčí verzi tabletu Apple iPad nazvanou Air a jeho kompaktnější variantu s displejem Retina, rozšířil portfolio luxusních notebooků MacBook Pro a Mac Pro a opět si neodpustil nějakou tu „přelomovou“ novinku.

Tentokrát se jedná o poskytnutí operačního systému a kancelářského balíku uživatelům počítačů a dotykových zařízení od Apple překvapivě zcela zdarma. To je silná rána pro konkurenční Microsoft, který horko těžko tápe s prosazováním svého vlastního „moderního“ operačního systému Windows 8/8.1, a také kancelářský balík Microsoft Office pro něj je napříč různými platformami jedním z klíčových – a samozřejmě zpoplatněných – produktů.

Kancelářský balík Apple iWork umí dělat nejen hezké tabulky, ale také dokumenty, prezentace... a nyní je zcela zdarma. Zdroj: Apple

Kancelářský balík Apple iWork umí dělat nejen hezké tabulky, ale také dokumenty, prezentace… a nyní je zcela zdarma. Zdroj: Apple

Spousta uživatelů, kteří by snad už i sáhli po tabletech s Windows (zejména těch firemních) třeba jen kvůli kvalitní sadě kancelářských aplikací, teď mají rozhodování zase o kus snazší a nemají důvod opouštět své naleštěné (či oťápané) iPady. Kapitolou samou pro sebe je pak bezplatné poskytnutí celého operačního systému OS X Mavericks, který mimochodem Apple nazývá „nejvyspělejším operačním systémem na světě“.

Uvedení svého klíčového produktu s firmou Apple sladil Autodesk, který v tentýž den představil novou verzi softwaru AutoCAD 2014 for Mac, pochopitelně již kompatibilní s právě uvedeným OS X Mavericks. Více o něm zde.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!