STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

České školy zaujal CAD software ProgeCAD – nemusejí za něj platit

ProgeCAD Professional 2014, který byl prezentován firmou SoliCAD na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2013 v Brně, je obstojnou náhradou AutoCADu.

Program nabídne teoreticky vše, co od „digitálního kreslicího prkna“ uživatelé očekávají. Samozřejmě si rozumí se souborovými formáty DWG, DXF, a také DGN, navíc zvládá export dat do 3D PDF. Ačkoliv se jedná o obecný CAD systém použitelný napříč mnoha obory, specializované doplňky ho mohou ještě více zatraktivnit v očích některých uživatelů. Například rozšíření EasyArch do ProgeCADu dodá praktické nástroje pro tvorbu stavebních projektů.

ProgeCAD Professional je vybaven českým uživatelským rozhraním. Zdroj: SoliCAD

ProgeCAD Professional je vybaven českým uživatelským rozhraním. Zdroj: SoliCAD

Jedná se o velmi levný software, když cena běžné licence je pod sedmi tisíci korunami bez daně z přidané hodnoty, školy a studenti za něj dokonce nemusejí platit vůbec. Tedy za předpokladu, že bude takto pořízený ProgeCAD používán výhradně pro nekomerční účely. Podle informací ze společnosti SoliCAD na to vzdělávací instituce slyší – jen v aktuálním školním roce, který začal před pár týdny, si ProgeCAD Professional pořídilo již více než sto českých škol.

Bližší informace o nabídce firmy SoliCAD pro studenty a školy najdete na webu www.solicad.com/edu.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!