STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Tip pro AutoCAD: Jak zajistit dávkové publikování výkresů do PDF nebo DWF

Každý projektant a konstruktér zná ten stres, když se projekt blíží do některé z klíčových etap, hodiny ubíhají a vás ještě čeká vyexportovat desítky nebo stovky různých výkresů.

Spoustu ruční práce vám v tom může ušetřit plug-in nazvaný Batch Publish for AutoCAD, který si můžete za deset dolarů, tedy asi dvě sta korun, stáhnout z webu Autodesk Exchange Apps.

Tento doplněk je schopen z AutoCADu exportovat rozsáhlé sady předdefinovaných výkresů do publikačních formátů PDF nebo DWF prostě tím, že spustíte příkaz JTBWBATCHPUBLISH a určíte výstupní složky (jen předtím nezapomeňte uložit veškerou práci).

Pokud během procesu exportování dojde k chybě, AutoCAD se restartuje a po opětovném spuštění pokračuje dávková produkce výkresů od místa, kde došlo k chybě. Další praktickou vlastností této aplikace je možnost publikovat v sadě pouze ty výkresy, které byly od posledního exportu nějakým způsobem změněny.

Doplněk Batch Publish for AutoCAD 2.0 pomůže s dávkovým exportem výkresů do PDF a DWF. Zdroj: Autodesk Exchange Apps

Doplněk Batch Publish for AutoCAD 2.0 pomůže s dávkovým exportem výkresů do PDF a DWF. Zdroj: Autodesk Exchange Apps

Plug-in Batch Publish for AutoCAD je kompatibilní s AutoCADem ve verzích 2012 až 2014 a jeho specializovanými edicemi, například AutoCAD Civil 3D, AutoCAD Electrical, AutoCAD Mechanical atd.

Jestliže vám stačí exportovat najednou maximálně pět výkresů, může vám vyhovovat také zcela bezplatná zkušební verze programu.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!