STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Autodesk restrukturalizuje, propouštěním chce ušetřit až 20 milionů dolarů

Sdílejte tento článek na Twitteru
2. 10. 2013, | 2 komentáře

Ekonomický web SeekingAlpha.com zveřejnil informace o přípravě některých nepopulárních kroků ze strany jednoho z lídrů v oblasti CAD/CAM/BIM softwaru.

Plán restrukturalizace má do konce dubna příštího roku přinést úspory ve výši patnácti až dvaceti milionů dolarů před zdaněním. Z toho většina se má ušetřit propuštěním zaměstnanců, nejpravděpodobněji z divizí platformních řešení (kam patří např. AutoCAD) a aplikací pro mediální a zábavní průmysl. Zbytek mají generovat úspory při provozu budov.

Jako důvod k úsporám firma uvádí vyvážení zaměstnaneckých linií s ohledem na aktuální potřeby byznysu, kterému se nyní věnuje. Autodesk zároveň dodává, že plánuje nabírat nové zaměstnance v oblastech s vysokou poptávkou a perspektivou.

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

  1. […] Autodesk je bezpochyby stále velmi výkonný stroj na peníze, ačkoliv jeho tržby v poslední době meziročně stagnují, v některých divizích pak i poměrně výrazně klesají. To je problém zejména v oblasti softwaru pro tvorbu zábavního 3D obsahu, kde Autodesk plánuje rozsáhlé škrty a propouštění. […]

  2. […] Část naspořených zisků z Evropy tedy nebude muset místní centrála Autodesku sídlící ve Švýcarsku posílat do USA, kde by podléhaly zdanění a dalším nepříjemným procedurám, nýbrž promění je ve velice perspektivní aktivum, což se samozřejmě bude muset líbit akcionářům. I těm, kteří byli se současným stavem Autodesku nespokojeni. Tím spíš, když firma směřuje dokonce k restrukturalizaci. […]

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!