STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Jak dostat nabídku Start do Windows 8.1, když vás Microsoft stále ignoruje?

Sdílejte tento článek na Twitteru
19. 9. 2013, | 10 komentářů

Arogance společnosti Microsoft zdá se nezná mezí. Silně očekávaný upgrade Windows 8.1 tak sice přinese tlačítko Start, nikoliv však to hlavní, po čem uživatelé volají – tedy související nabídku.

Tlačítko Start, kterého se dočkáme, bude sloužit pouze k přepnutí z klasické plochy do „moderního“ dotykového rozhraní, z něhož mnohým uživatelům osobních počítačů naskakuje husí kůže. Přitom způsobů, jak se přepnout mezi oběma rozhraními bylo již ve Windows 8 několik, tato novinka je tedy praktická pouze pro ty, kdo takový nástroj potřebují mít přímo na očích.

Naštěstí existují řešení, jen škoda, že nejsou oficiální. O jednom takovém jsem psal již dříve a za toto doporučení obdržel řadu děkovných e-mailů. V mezičase jsem ovšem narazil na ještě mnohem vybavenější alternativní nabídku „Start“, dovolující více nastavení, než všechny ostatní a navíc je bez jakýchkoliv omezení zdarma.

Jmenuje se Classic Shell, obsahuje českou lokalizaci a co je také důležité, nabídka Start je jen jedním z jejích modulů. Dohromady se totiž jedná o celý balík nástrojů, který vám během instalace umožní zavést nové funkce také do prohlížeče Internet Explorer a do Průzkumníka Windows. Máte nicméně možnost vybrat si pouze to, co si přejete, tedy například jen nabídku Start.

Nabídku Start Classic Shell můžete nastavit ve třech různých stylech (klasický/Windows XP/Windows 7).

Nabídku Start Classic Shell můžete nastavit ve třech různých stylech (klasický/Windows XP/Windows 7).

Kromě samotné nabídky Start můžete jednoduše nastavit start systému přímo do klasické plochy a dále získáte komfortnější způsob práce s vypnutím, restartováním či uspáním počítače, než jaký nabízí Windows 8.

Alternativní nabídka Start pod názvem Classic Shell určitě stojí za pozornost každého, komu tento nástroj ve Windows 8 chyběl a tedy bude jej postrádat i ve Windows 8.1.

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

 1. […] AKTUALIZACE: Přečtěte si článek o ještě lepší alternativní nabídce Start, než jaká byla dříve pops… […]

 2. […] 8 se bohužel neobejdete bez doplňkové aplikace, jako je například Classic Shell, o které jsme psali již dříve v souvislosti s navrácením nabídky Start. Po nainstalování programu Classic Shell otevřete […]

 3. Chandler napsal:

  A proč by to někdo nutně potřeboval, když stačí kliknout na ikonku Windows pravym tlačítkem?

  • Oši napsal:

   Synku dej si facku. Nevíš co meleš. Asi proto, že většina lidí je zvyklá na něco jiného. Já jsem programátor a s windows pracuji dost a tenhle paskvil je fakt děsný. Je to jen o designu. Jestli ti příjde normální vypínat počítač přes ovládací panely a jiné, tak to jsi dobrý blb.

 4. […] plochy, přináší zpět taky tlačítko Start, ovšem tato konkrétní inovace je spíš vtipnou hříčkou, než pokrokem v praktickém […]

 5. Hanz napsal:

  Dobrý den prosím poradímě někdo chci dat nastavení počítače a jen mě to probline a stahne se to do lišty nemužu se dostat nikam ani na nastavení hesla na pc nevím co stím :( děkuji

 6. […] nevydařených „osmičkách“. Jak jsme nejen my předjímali, vrátila se do nových Windows nabídka Start, změn a vylepšení je však spousta a na rozdíl od svých předchůdců stojí Windows 10 […]

 7. […] 8 se bohužel neobejdete bez doplňkové aplikace, jako je například Classic Shell, o které jsme psali již dříve v souvislosti s navrácením nabídky Start. Po nainstalování programu Classic Shell otevřete […]

 8. Muf napsal:

  Dd,

  Classic Shell….funkční….OK

 9. Jan Schneider napsal:

  Dobrý den mám windovs XP a mámto vzít na wind 8 nebo 1O děkuji

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!