STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Nejzajímavější novinky Solid Edge ST6: Geometrická optimalizace a hledání řešení

Minimalizace nákladů na materiál je při vývoji výrobku velmi důležitým faktorem. Konstruktéři se snaží dodávat bezpečné a spolehlivé výrobky, které splňují všechny zákazníkem určené požadavky a přitom využívají nejmenší množství materiálu.

Vylepšení umístění a funkce součástí je v tomto procesu důležitým krokem a Solid Edge ST6 nabízí dvě automatizované metody pro ověření modelu s jednou nebo více proměnnými. Optimální návrh často závisí na možnostech iterace jedné nezávislé proměnné v zájmu dosažení předem definované cílové hodnoty fyzikální vlastnosti (například hmotnosti, objemu nebo plochy na povrchu). Funkce Hledání řešení je nyní k dispozici ve 3D a lze ji použít k ovlivnění fyzikálních vlastností v tabulce proměnných, které se mohou použít v rámci iterativního řešení v synchronním i sekvenčním režimu.

Funkce optimalizace v prostředí simulace v Solid Edge nabízí konstruktérům scénáře „co kdyby“, které předvídají, jak bude součást reagovat na zadané podmínky zatížení při iteraci jedné nebo více nezávislých proměnných v rozsahu hodnot.

TIP: Celou sérii dalších zajímavých novinek v Solid Edge ST6 vám představíme v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně dne 9. října. Každý z účastníků akce získá roční předplatné elektronické verze časopisu Konstruktér pro tablety a PC.

Registrujte se zde

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!