STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Nejzajímavější novinky Solid Edge ST6: Zjednodušovaní komponent v sestavě

Zjednodušení komponent ve velkých sestavách napomáhá rychlosti práce, redukuje čas prostojů konstruktérů a na druhou stranu umožní společnostem sdílet klíčová data s dodavateli bez prozrazení obchodních tajemství.

Díky příkazu Zjednodušit komponenty mohou konstruktéři reprezentovat nebo nahradit vybrané komponenty jednoduchými geometrickými tvary. Výsledný základní tvar (kvádr nebo válec) je asociativní s vybranými komponentami, lze jej upravit sekvenčními prvky a zobrazit pouze důležité vnější detaily.

Výsledek funkce zjednodušení komponent sestavy v Solid Edge ST6. Zdroj: Siemens PLM Software

Výsledek funkce zjednodušení komponent sestavy v Solid Edge ST6. Zdroj: Siemens PLM Software

Pomocí nové techniky zobrazení v Solid Edge ST6 se až dvojnásobně zvýšil výkon zobrazení sestavy při posouvání, zoomování a otáčení pohledu bez snížení kvality zobrazení.

VIDEO: Zjednodušení komponent v Solid Edge ST6

TIP: Celou sérii dalších zajímavých novinek v Solid Edge ST6 vám představíme v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně dne 9. října. Každý z účastníků akce získá roční předplatné elektronické verze časopisu Konstruktér pro tablety a PC.

Registrujte se zde

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!