STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Nejzajímavější novinky v Solid Edge ST6: Synchronní technologie

Takzvaná synchronní technologie, umožňující uživatelům Solid Edge provádět přímé úpravy geometrie, dospěla do šesté verze. Co nabízí? Podívejte se na video.


Synchronní prvky – například řezy, rotované řezy, díry, zaoblení a zkosení – a PMI (Product Manufacturing Information) lze definovat při práci v sestavě do zapisovatelné cílové součásti. To zjednodušuje interakci mezi modelováním součástí a návrhem sestav a urychluje vývoj výrobků.

Efektivitu návrhů můžete zvýšit také přímým použitím výskytů sestav jako synchronních booleovských těles, což umožňuje rychlejší tvorbu bezpečných prostorů pro součásti.

VIDEO: Synchronní technologie v Solid Edge ST6

Vylepšení synchronních polí velmi zlepšuje použitelnost, kvalitu chování a možnost vkládání kruhových polí.

Solid Edge lze použít k rozpoznání sady paralelních prvků děr a jejich předefinování do jednoho pole, což konstruktérům usnadňuje opakované používání importovaných dat.

Software nabízí také několik vylepšení samotného synchronního modelování. Kruhový ovladač je rozměrnější a snáze se umisťuje a orientuje. Správce řešení je intuitivnější a předvídatelnější. Zaoblení lze částečně odstranit, což umožňuje čištění importovaných modelů.

TIP: Celou sérii dalších zajímavých novinek v Solid Edge ST6 vám představíme v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně dne 9. října. Každý z účastníků akce získá roční předplatné elektronické verze časopisu Konstruktér pro tablety a PC.

Registrujte se zde

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!