STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Solid Edge bude možné provozovat za měsíční předplatné (ve vybraných zemích)

Sdílejte tento článek na Twitteru
27. 8. 2013, | 3 komentáře

A hned zkraje je nutno uvést, že Česká republika prozatím k těmto zemím nepatří. Štěstí se v nejbližší budoucnosti usměje na uživatele v USA, Velké Británii a v Japonsku.

Jako hlavní důvod, proč zpřístupnili Solid Edge touto formou předplatného, uvádí Siemens PLM Software snahu vyjít vstříc menším firmám a zkrátka těm, kdo si nemohou dovolit profesionální CAD software za jeho plnou cenu, plus obvyklé udržovací poplatky, respektive zavazující celoroční předplatné.

V této souvislosti pak vypadá trochu paradoxně, že je taková obchodní politika uplatněna na státy, jež v kupní síle patří ke světové špičce. Na druhou stranu, pokud se tento způsob poskytování Solid Edge osvědčí, je pravděpodobné, že se rozšíří i do dalších regionů.

Takový krok se nicméně dal od Siemensu čekat. Jeho klíčoví konkurenti totiž v posledních měsících uvádějí na trh cloudové CAD systémy, jež lze pořídit za velmi nízké ceny – taktéž na bázi měsíční platby. Ta přitom obvykle činí pouhých 25 až 30 dolarů, což je suma doslova směšná v porovnání s obvyklými prodejními cenami desktopových CAD aplikací.

Siemens se k nabídnutí cloudových řešení prozatím nemá a zpřístupnění plnohodnotného Solid Edge, jehož výbava je nesrovnatelně bohatší, než to, co nabízí rané verze cloudových alternativ, je ze strany Siemensu velice chytrým krokem. Pro uživatele jednoznačně přínosným.

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

  1. […] před časem jsme informovali, že Siemens PLM Software v některých zemích testuje licencování Solid Edge na bázi měsíčního předplatného. Nyní přichází čerstvá informace o tom, že […]

  2. […] Způsob zpoplatnění softwaru formou krátkodobého předplatného v měsíčním cyklu testuje Siemes od letošního srpna, kdy v tomto režimu ve vybraných zemích zpřístupnila CAD software Solid Edge. […]

  3. […] o to, že Siemens PLM Software v létě představil testovací obchodní nabídku Solid Edge za měsíční předplatné a další výrobci CAD softwaru jej začínají následovat. Pronájem jinak poměrně drahého […]

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!