STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Šéf Microsoftu Steve Ballmer nejpozději do roka odejde z funkce

Konce velkých lídrů jsou někdy náhlé a překvapivé. V případě dosavadního generála firmy Microsoft toto zásadní oznámení přináší suchá tisková zpráva.

Je to něco jako rozsudek. Titulek oznamuje, že Ballmer opustí společnost Microsoft do dvanácti měsíců, přičemž byla již zřízena komise, která má během této doby vybrat jeho nástupce. Jejím předsedou je mimochodem zakladatel Microsoftu a jeho dlouholetý předchozí ředitel Bill Gates.

Znamená tato změna, že právě Gates ztratil v Ballmera důvěru? Důvodů k tomu může mít spoustu, ať už by šlo o fiasko v podobě operačního systému Microsoft Windows 8, které se teď bude horko těžko žehlit, anebo nedávný trapas s odpisem takřka miliardy dolarů za nepodařený tablet Microsoft Surface RT.

Steve Ballmer řeční ke svým podřízeným o nové strategii Microsoftu. Zdroj: Microsoft

Steve Ballmer řeční ke svým podřízeným o nové strategii Microsoftu. Zdroj: Microsoft

Během období vlády Steva Ballmera procházel Microsoft nelehkým obdobím, kdy firmu, jež měla dříve téměř monopol v některých sférách výpočetní techniky, začaly ohrožovat nové platformy vedené mobilními technologiemi. Někdejšího giganta tak v klíčových aspektech dohnali a nakonec předběhli giganti noví, jako je Google nebo Apple.

Situaci na poli mobilů a tabletů se snaží zachránit sňatkem z rozumu s Nokií, přičemž neúspěšná Windows 8 nijak nepomohla trhu s osobními počítači, který se nadále rychle ztenčuje.

Letos Microsoft ohlásil zásadní restrukturalizaci a nyní, 23. srpna, přichází zpráva o brzkém konci jednoho z titánů informačních technologií. Akciový trh na to zareagoval suverénně – cena akcií Microsoftu okamžitě stoupla o 8,7 procenta.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!