STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Stáhněte si nový SolidWorks eDrawings pro tablety a telefony s Androidem

Uživatelé mobilních zařízení s OS Android jsou oproti těm, co investovali do produktů Apple v určité nevýhodě. Ta však bývá často kompenzována, i když s časovým odstupem.

Ačkoliv je Android nejrozšířenější mobilní operační systém, říká se, že jeho uživatelská skupina je na rozdíl od majitelů telefonů a tabletů s konkurenčním iOS méně ochotná platit za digitální obsah. Snad i proto – ale možná taky v duchu jakési prestiže – ty nejočekávanější aplikace vznikají nejprve pro produkty od Apple a až následně jsou migrovány na Android, a to jen někdy.

Stalo se tak například v případě velmi populárního Instagramu (což značně pobouřilo jeho „jablečnou“ komunitu, která si tím krokem najednou přišla jaksi degradovaná) a děje se tak i v případě CAD prohlížeče SolidWorks eDrawings. Také on byl zprvu dostupný pouze pro iOS a až se zhruba ročním odstupem se majitelé Androidů dočkali oznámení, že i oni se mohou na tuto praktickou pomůcku těšit.

SolidWorks eDrawings na tabletu s operačním systémem Android. Foto: DS SolidWorks

SolidWorks eDrawings na tabletu s operačním systémem Android. Foto: DS SolidWorks

Nyní je tady – v českém Google Play pořídíte SolidWorks eDrawings pro Android za necelých 39 korun. Umí prakticky totéž, co jeho protipól na Apple, tedy prohlížet obsah 2D i 3D CAD souborů ze softwaru SolidWorks, a to z různých zdrojů, včetně cloudových úložišť Dropbox, SkyDrive, Google Drive apod.). Jediným rozdílem je v tuto chvíli absence funkcí tzv. rozšířené reality – zde má eDrawings pro iOS stále trochu navrch.

SolidWorks eDrawings pro Android si můžete stáhnout za 38,53 Kč z webu Google Play.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!