STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Mobilní AutoCAD WS byl přejmenován na AutoCAD 360 a získal nové funkce

Mobilní verze systému AutoCAD s označením 360 nyní koresponduje s cloudovým portfoliem Autodesku.

Velmi populární aplikace, kterou si k dnešku stáhlo více než dvanáct milionů lidí, je nabízena v bezplatné verzi, která však slouží spíše jen jako prohlížeč výkresů a tyto nedokáže vytvářet. Ukládání a editace DWG souborů jsou možné v edici Pro, která je nabízena za pět dolarů na měsíc, případně za padesát dolarů ročně. Celkově jsou k dispozici tři edice – navíc ještě Pro Plus za sto dolarů ročně, jež nabízí největší datové úložiště on-line (100 GB) a dovoluje ukládat soubory o velikosti až 40 MB (nižší verze jsou ve velikosti souborů limitovány na 30, resp. 10 MB).

Webová "betaverze" AutoCAD 360 naznačuje, že s přibýváním dalších funkcí se může do budoucna stát plnohodnotnou alternativou desktopového AutoCADu. Zdroj: Autodesk360.com

Webová „betaverze“ AutoCAD 360 naznačuje, že s přibýváním dalších funkcí se může do budoucna stát plnohodnotnou alternativou desktopového AutoCADu. Zdroj: Autodesk360.com

AutoCAD 360 běží na webové technologii HTML5 a spustíte jej jak na iOS, tak na zařízeních s Andoidem. V aktuální verzi uvedené letos v květnu, přibyly nástroje pro tvorbu víceřádkového textu, nebo praktická funkce, která převede hrubě načrtnutou skicu na přesný geometrický tvar – její obdobu můžete znát z produktové řady Alias pro designéry.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!