STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Jak do Windows 8 vrátit tlačítko Start ještě předtím, než ho tam v aktualizaci vrátí sám Microsoft?

Sdílejte tento článek na Twitteru
15. 5. 2013, | 2 komentáře

Nemůžete si zvyknout na „kočkopsa“ v podání ovládacího rozhraní Windows 8, které poměrně nekomfortně kombinuje prvky dotykového ovládání a desktopu? Řešení je snadné.

AKTUALIZACE: Přečtěte si článek o ještě lepší alternativní nabídce Start, než jaká byla dříve popsána v tomto článku!

Microsoft zpytuje svědomí a ačkoliv se právě pochlubil již stomiliontou prodanou licencí Windows 8, arogantní přístup, s jakým vnutil uživatelům nové pracovní návyky, bude muset přehodnotit.

A zřejmě se tak již stalo. Sto milionů prodaných Windows v nové verzi je sice vysoké číslo, nebylo by však takové výše, nebýt dumpingové ceny, za kterou se upgrade na Windows 8 prodával po jeho uvedení na trh (bylo to pouhých 750 Kč, ve srovnání s běžnými cenami Windows naprosto bezkonkurenční).

Je proto docela možné, že se dočkáme vrácení oficiální nabídky Start a možnosti nastavit startování systému přímo do klasické plochy. Slibovat si to můžeme od chystaného updatu, který vyjde pod označením Windows 8.1 (pracovní název Windows Blue). Jasno budeme mít již v červnu, kdy se dostane do světa jeho testovací verze. Tu ostrou pak budou mít všichni stávající majitelé licence Windows 8 k dispozici zdarma.

Plnou parou vzad

Že se další vývoj operačního systému Windows ponese trochu v duchu „zpět“, než „vpřed“, nasvědčuje mlhavé vyjádření marketingové ředitelky Microsoftu Tami Reller o tom, že „update je také příležitostí k reakci na zpětnou vazbu od uživatelů“. A ta byla poměrně masivní – zejména ve jménu kritiky chybějící nabídky Start, spouštění do rozhraní dlaždic namísto známé plochy a zdaleka ne ideálnímu propojení obou těchto prostředí.

Česká aplikace Windows 8 Start Menu vrátí do Windows 8 tlačítko Start.

Česká aplikace Windows 8 Start Menu vrátí do Windows 8 tlačítko Start.

Ať už se návratu nabídky Start dočkáme, nebo ne, řešení existují již nyní. Nabídku Start, na jakou jste zvyklí, můžete mít ve Windows 8 od teď za pár vteřin. Doinstalovat se dá v podobě některé z mnoha alternativních aplikací, jako je například velmi oblíbená komerční Start8 (za pět dolarů) nebo bezplatná česká aplikace Windows 8 Start Menu (její možnosti jsou proti dříve zmíněné mírně užší, nicméně poskytne vám taky přesně to, co čekáte, včetně možnosti nastavit počítač tak, aby startoval rovnou do klasické plochy).

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

  1. […] existují řešení, jen škoda, že nejsou oficiální. O jednom takovém jsem psal již dříve a za toto doporučení obdržel řadu děkovných e-mailů. V mezičase jsem ovšem narazil na […]

  2. Market napsal:

    Jak nastavim tu plochu hned při zapnutíí..?

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!