STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Revoluční skener od RTT pro snímání textur simuluje realistický odlesk materiálů ve 3D

Díky technologii, kterou RTT vyvinula ve spolupráci s profesorem Paulem Debevecem z univerzity v Jižní Karolíně, lze získat vysoce kvalitní textury pro počítačové vizualizace.

Zařízení označované jako Linear Light Scanner využívá lineárního světelného zdroje a při snímání povrchu zachytí vzorek z několika předem určených míst. Prostřednictvím následné počítačové kalkulace je vypočítáno, jak se bude chovat odlesk materiálu v prostoru. Tato činnost je dosud obvykle zpracovávána manuálně, takže digitalizace každého vzorku zabere mnohem delší čas, než jakého je možné dosáhnout při využití tohoto nového skeneru.

Software pro realistické vizualizace od RTT využívají zejména automobilky. Foto: RTT

Software pro realistické vizualizace od RTT využívají zejména automobilky. Foto: RTT/Toyota

Linear Light Scanner pomůže digitalizovat materiály s prostorovou strukturou odlesku. Foto: RTT

Linear Light Scanner pomůže digitalizovat materiály s prostorovou strukturou odlesku. Foto: RTT

Linear Ligh Scanner má sloužit k digitalizaci náročných povrchů, jako jsou například různé struktury kovu, dřeva, kůže, nebo tkanin. Využití najde zejména v automobilovém a textilním průmyslu, kde jsou očekávány špičkové vizualizace produktů zcela odpovídající realitě. Materiál naskenovaný s pomocí skeneru s lineárním světlem pak při aplikaci na 3D model odráží světlo s odpovídající plastickou charakteristikou.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!