STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Adobe Photoshop, Premiere, InDesign a spol. už si nekoupíte – nově budou pouze na předplatné, propojené v cloudu

Sdílejte tento článek na Twitteru
7. 5. 2013, | 2 komentáře

Že se „něco“ děje, naznačilo vloni nečekané odložení konference Adobe Max z původně plánovaného října na letošní květen. A že se událo něco zásadního.

Firma Adobe se totiž rozhodla zcela ukončit další vývoj produktové řady Creative Suite. Její poslední edicí bude stávající CS6, žádné CS7 se už nedočkáme. Namísto ní nastoupí zkratka CC, označující „Creative Cloud“. Nový Adobe Photoshop CC, Illustrator CC a další aplikace od Adobe si již navíc nebudete moci koupit, k dispozici vám budou výhradně na bázi předplatného.

Tento přístup zastává již Microsoft v kancelářském balíku Office 365 – vedle něhož však stále nabízí klasickou „desktopovou“ verzi s obvyklou licencí. Připomeňme, že tímto směrem se postupně ubírají i firmy vyvíjející profesionální CAD software – cloudové verze svých aplikací v minulosti představil například Autodesk nebo DS SolidWorks.

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

  1. […] zákazníkům vrásky do tváře tím, když s novou generací svých grafických aplikací zrušila desktopové licence. Její nová cloudová nabídka nyní byla radikálně […]

  2. […] jako vloni Adobe, také Autodesk začne poskytovat nejnovější verze svých aplikací pouze těm zákazníkům, […]

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!