STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

PDM systém Sunglass pro Inventor a SolidWorks vyjde na 20 dolarů měsíčně

Cloudových aplikací pro podporu správy dat při vývoji výrobků začíná utěšeně přibývat. Nejnovějším přírůstkem je software Sunglass, jehož určité funkce jsou dokonce zcela zdarma.

On-line nástrojů, díky kterým se mohou menší týmy obejít bez náročného PDM řešení, již můžeme jmenovat několik. Za všechny zmíním Autodesk PLM 360 nebo připravovaný GrabCAD Workbench. Více si o tomto tématu můžete přečíst v nedávném komentáři „PDM nebo PLM? Ne, budoucnost správy dat v menších týmech vypadá mnohem jednodušeji“.

Ačkoliv vyspělým PDM řešením renomovaných značek tyto cloudové aplikace nemohou konkurovat co do robustnosti a množství obsažených nástrojů, jejich silnou zbraní je velmi nízká nákladovost a nakonec – poskytují prakticky přesně to, co menší firmy od správy dat očekávají a potřebují. Tedy, usnadňují týmovou spolupráci, umožňují vzdáleně i lokálně komunikovat přímo nad CAD návrhem, do něhož mohou všichni zainteresovaní vkládat poznámky a samozřejmě si jej mohou prohlížet v interaktivním 3D zobrazení.

Ukázka pracovního prostředí PDM systému Sunglass. Zdroj: Sunglass.com

Ukázka pracovního prostředí PDM systému Sunglass. Zdroj: Sunglass.io

Stejně jako další cloudová PDM řešení nabízí i Sunglass rozhraní pro správu projektů a oprávnění, kontrolu verzí, webový prohlížeč 3D CAD modelů, a také plug-iny pro přímou integraci těchto nástrojů např. do systémů Autodesk Inventor, SolidWorks, Rhino nebo SketchUp.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!