STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Trh s CAD softwarem má do čtyř let generovat přes 160 miliard ročně

Tuto ohromnou částku (při přepočtu v korunách dle současného kurzu koruny k dolaru) by měli utratit zákazníci za CAD software v roce 2016.

Do té doby má globální trh s CAD aplikacemi růst průměrně o 8,6 procenta ročně. Nejvíce se na něm podílí tržby z Evropy, hnané silnou výrobou automobilů, letadel a strojů. Severní Amerika je v rozsahu útrat za CAD až na třetím místě (za regionem Asie a Pacifiku), ovšem nesmíme zapomínat, že v USA je software obecně prodáván za nižší ceny než na starém kontinentu.

V případě softwaru pro simulace (CAE) je ale pořadí žebříčku zcela opačné – zde právě uživatelé z USA do aplikací investují nejvíce v porovnání s ostatními světovými regiony a Evropou na třetí příčce. Trh s CAE systémy má v letech 2012 až 2016 růst ročně o 11,18 procenta a ke konci zkoumaného období dosáhnout na roční příjem kolem 8,3 miliardy dolarů.

Analýzu zpracovala společnost TechNavio. Detailní verze je prodávána za 3000 dolarů.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!