STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Cloudový 3D CAD od Autodesku přijde na 25 dolarů za uživatele měsíčně

Sdílejte tento článek na Twitteru
18. 4. 2013, | 3 komentáře

Informaci o nacenění nového CAD softwaru Autodesk Fusion 360 zveřejnil web SolidSmack.com s odkazem na konferenci Develop3D Live, kde měl být jejím zdrojem přímo CEO firmy Autodesk Carl Bass.

Jak již pravděpodobně víte, Autodesk, který se na poli cloudových služeb činí asi nejaktivněji ze všech výrobců softwaru pro podporu navrhování, vloni v prosinci představil CAD software Fusion 360, jenž má nabídnout robustní CAD/CAM/CAE funkčnost v on-line prostředí.

Kupovat si tedy již nebudete klasickou „licenci“ za jednorázovou částku (a případné Subscription), nýbrž budete hradit měsíční poplatek za každého připojeného uživatele. Částka 25 dolarů za měsíc a uživatele dohromady dává v přepočtu nějakých šest tisíc korun za rok – což je suma v podstatě směšná v porovnání s ceníkovými cenami desktopových verzí takto vybavených aplikací.

Zde je však potřeba připomenout, že tento přepočet je nám, jako Evropanům k ničemu. Dočkáme se pravděpodobně ceny vyšší, jak je tady zvykem. Pro srovnání, například dříve uvedený Autodesk PLM 360 ve verzi Professional vychází amerického uživatele na 75 dolarů měsíčně, toho evropského ovšem na 85 eur měsíčně. Při započtení rozdílu v kurzu tedy platíme skoro o 50 procent více.

Ceník za již zavedenou cloudovou službu Autodesk PLM 360 napovídá, kudy by se mohla ubírat nákladovost cloudového CAx systému.

Ceník za již zavedenou cloudovou službu Autodesk PLM 360 napovídá, kudy by se mohla ubírat nákladovost cloudového CAx systému.

V dobách vlády desktopového softwaru byly takto vysoké přirážky obhajovány vyššími náklady na distribuci a lokalizaci. Nyní, když se distribučním kanálem stává web, však zůstává relevantní položkou především lokalizace. Zvážíme-li přitom, že se tyto náklady rozkládají na nesrovnatelně nižší počet zákazníků (v porovnání s globální anglickou mutací), nějaké změny cenové politiky se asi jen tak nedočkáme.

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

  1. Petr napsal:

    Cloud je centralizace dat na internetu a centralizace moci nad informacemi. http://www.youtube.com/watch?v=eEEwmpScMp4

  2. petrib napsal:

    A co kdyby si lokalizace strčili třeba do … cloudu ;) a cenu nechali ?

  3. […] nejširší nabídku cloudových aplikací má v současnosti Autodesk, který buduje vyspělou infrastrukturu kombinující 3D CAD, CAM a PLM s podporou simulací a spoustou dalších […]

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!