STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Šéf Dassault Systèmes diskutuje o přesídlení z Francie kvůli daním

V rozhovoru pro přední francouzský deník Le Monde se Bernard Charlés rozhořčuje nad nerozumným zvyšováním daní socialistickým vedením země.

Zatímco herec Gérard Depardieu emigroval v důsledku „milionářské“ daně do Ruska, vrcholným manažerům firem vadí nejen 75% daň z příjmu nad milion eur, ale navíc 80% zdanění příjmů z držených firemních akcií.

To je také důvod rozezlení pana Charlése, jenž možnost oceňovat management vedle platů také akciemi vidí jako zásadní nástroj k jejich hlubšímu zaangažování do struktur společnosti, na jejímž hospodaření se podílejí.

On sám ve firmě působí více než třicet let, od roku 2002 jako CEO a právě před patnácti lety přiměl majitele Serge Dassaulta k tomu, aby přistoupil na odměňování manažerů firemními akciemi. Uvalení osmdesátiprocentní daně na tuto část příjmu jej ovšem značně znehodnocuje, což už Dassault pociťuje přímo tím, že jej někteří z manažerů opouštějí.

 

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!