STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

VIDEO: SolidWorks 2013 s certifikovanou grafickou kartou je až 3× rychlejší

Používáte CAD systém SolidWorks? A pokud ano, máte jej na nainstalován na běžném stolním počítači, nebo na pracovní stanici s profesionální grafickou kartou určenou právě pro CAD?

V tom je totiž zásadní rozdíl a snahy výrobců grafických karet i výrobců CAD systémů o osvětu při využívání certifikovaného hardwaru nemají jen marketingově-reklamní charakter. Opravdu to funguje.

Nad rámec této skutečnosti nyní výrobce grafických čipů AMD zveřejnil video s testem porovnávajícím jednu takovou grafickou kartu s certifikací pro konkrétní CAD systém (ATI FirePro W5000), proti konkurenční kartě Nvidia Q2000. Ačkoliv obě dvě jsou určeny pro práci v CADu, ATI na základě svých testů tvrdí, že v případě FirePro W5000 dostanete za stejné peníze ještě mnohem víc muziky.

Jistě by stálo za to realizovat takový a možná obšírnější test pod záštitou nezávislé autority. Měli byste o něj zájem? Pište nám na e-mail redakce@caxmix.cz.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!