STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

TZ: Dassault Systèmes rozšiřuje strategické partnerství s Airbusem

V jeho rámci rozšíří výrobce letadel využití aplikací pro realistickou simulaci SIMULIA, které jsou součástí platformy 3DEXPERIENCE. To urychlí strukturální analýzu a virtuální testování další generace letounů počínaje modelem A350-900.

Program společnosti Airbus ADVANS (Accelerated Development for Vulnerability and Nonlinear System) sestává z inovativních simulačních metod aplikace pokročilé nelineární dynamické analýzy řešení SIMULIA Abaqus. To umožňuje předpovídat s vysokou pravděpodobností reálnou sílu a výkon struktur letounu. Přesná nelineární analýza provedená v dřívější fázi návrhu a před samotnými fyzickými zkouškami vede k rychlejšímu návrhu při nižších nákladech. Konstruktéři Airbusu budou schopni vytvářet velké simulační modely a využijí modely letounů vytvořené v aplikaci CATIA.

Program ADVANS představuje významný milník v dlouhodobém partnerství Airbusu a Dassault Systèmes. Aplikace SIMULIA, součást platformy 3DEXPERIENCE, umožňuje uživatelům přejít od přibližných, lineárních analýz k přesnějším nelineárním simulačním technologiím. To dává možnost lépe porozumět reálnému strukturálnímu výkonu v dřívější fázi konstrukčního cyklu.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!