STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Ansys jde ve stopách úspěšných firem s rekordními tržbami

Začíná to být už trochu stereotypní, ale je to stereotyp pozitivní, když firmy produkující CAD/CAM a CAE software hlásí jedna za druhou rekordní výsledky.

Z jejich řady nevybočí ani Ansys, nabízející výpočetní a simulační software stejného jména. Také jemu se vloni dařilo nadmíru dobře a za rekordní ve zprávě o svých obchodních výsledcích označuje dokonce všechny čtyři kvartály roku 2012.

Dohromady Ansys vloni vydělal přes 807,7 milionu dolarů a pro příští rok očekává další růst, snad až za hranici 900 milionů. V roce 2012 firma investovala do akvizice společnosti Esterel, díky které posílila v oblasti navrhování výrobků s podporou simulací (má na to dokonce registrovanou obchodní známku „Simulation Driven Product Development“), představila novou verzi softwaru Ansys 14.5 a pokročila v integraci technologií firmy Apache Design Solutions, kterou koupila před dvěma roky za 310 milionů dolarů v hotovosti.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!