STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Tip pro AutoCAD: Vytvoření kresby podle X, Y souřadnic z Excelu

Sdílejte tento článek na Twitteru
11. 2. 2013, | 1 komentář

Sestavení geometrie podle tabulkových X, Y souřadnic jednotlivých bodů není v AutoCADu problém.

Zdrojem dat může být tabulka z Excelu, kterou je však nutné přeuložit do skriptového souboru formátu SCR. Postup pro převedení těchto číselných hodnot na grafiku potom může vypadat následovně:

  1. Jestliže se jedná o data z Excelu, zkopírujte příslušný sloupec s hodnotami souřadnic X, Y a vložte jej jako prostý text do Poznámkového bloku.
  2. Na první řádek, tedy nad sloupec čísel v Poznámkovém bloku, zapište název příkazu, který má iniciovat operaci v AutoCADu. Standardně půjde o příkaz ÚSEČKA (nebo _LINE).
  3. Uložte tato data jako soubor s příponou SCR (například RYS.SCR) a zapamatujte si jeho umístění.
  4. V AutoCADu zadejte do příkazového řádku příkaz DEMO (nebo _SCRIPT), který vás vyzve k vyhledání a otevření souboru s obsaženým skriptem.
  5. Po spuštění skriptu stačí v AutoCADu opakovaným potvrzováním klávesou Enter odsouhlasit vykreslení jednotlivých bodů dle zadání v SCR souboru.

(Zdroj: CAD-notes.com)

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

  1. Pavel napsal:

    Nádhera, děkuji.

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!