STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Poradna: Kde je ve Windows 8 nástroj Vyčištění disku?

Sdílejte tento článek na Twitteru
3. 2. 2013, | 5 komentářů

Stejně jako mnohé další věci, jsou i některé tzv. systémové nástroje ve Windows 8 na první pohled nešikovně skryty. Týká se to i nástroje „Vyčištění disku“.

Nejrychlejší způsob, jak se k němu dostat, je přes panel „Spustit“, do kterého zadejte příkaz cleanmgr, kterým se „Vyčištění disku“ okamžitě spustí.

Jestliže se v tomto kroku ztrácíte, podívejte se na tip Jak ve Windows 8 spustit příkaz Spustit?

Pak už jen vyberte jednotku, která má být prozkoumána a v ní standardním způsobem vyberte data, jež má aplikace odstranit.

Nástroj Vyčištění disku ve Windows 8.

Nástroj „Vyčištění disku“ ve Windows 8.

Jestliže chcete přes nástroj „Vyčištění disku“ smazat předchozí instalaci operačního systému ve složce Windows.old, musíte provést vyčištění disku systémových souborů. K nim se dostanete až přes tlačítko „Vyčistit systémové soubory“. Příkaz opět vybídne k výběru disku pro analýzu a obdobným způsobem jako je napsáno výše provedete odstranění nežádoucích dat.

 

Nový operační systém společnosti Microsoft přináší spoustu velkých změn, které nejednoho uživatele v počátečních dnech používání docela potrápí. Jelikož se tato problematika dotýká také našich čtenářů, rozhodli jsme se zařadit na náš web jakousi poradnu, která poskytne rychlé odpovědi na nejčastější otázky. Variant, jak ten který problém vyřešit, může být více. My většinou uvádíme jen jeden z několika možných způsobů, obvykle ten nejrychlejší.

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

 1. Davo napsal:

  Díky

 2. fialic napsal:

  hele když sem měl win 7 a ted mám win 8 mě to nejde když “Vyčistit systémové soubory“ pořád ukazuje jen koš a když najedu do C: tak je tam Windows .. :( co stím

 3. […] Smazání proveďte nejlépe nástrojem “Vyčištění disku”. Jak se k němu dostat a jak jej pro tento účel použít, najdete v tipu Kde je ve Windows 8 nástroj Vyčištění disku? […]

 4. Nanyn napsal:

  prosím vás použil sem toto vyčištění disku abych měl víc místa na něm a když sem znova pustil PC tak se mi všude udělali nesmyslné soubory i složky jak na disku C tak i v knihovně i na ploše se mi ukázali 2 soubory a nwm co to je mám to všechno smazat nebo ne.. a něco ani nejde protože jsou používané co s tim mám to celý pc tím zamořený

 5. Nemesis napsal:

  Díky za pomoc s vymázáním Windows.old

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!