STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Proč Autodesk koupil zrovna HSMWorks? Teď už je to jasnější

Z řady loňských akvizic na CAD/CAM trhu byla tato jednou z nejdiskutovanějších.

Autodesk absorboval výrobce CAM systému, určeného výhradně pro konkurenční SolidWorks, což pochopitelně vyvolalo řadu otázek. Sami jsme se tomuto tématu opakovaně věnovali, podařilo se nám vyzpovídat i manažera Carla Whitea, který stál u zrodu myšlenky koupit právě HSMWorks.

S tímtéž Carlem Whitem nyní hovořil kanadský novinář Ralph Grabowski. Jaká to náhoda, že zrovna v Orlandu na Floridě, v době, kdy se tamtéž konala konference SolidWorks World (znamenalo to totiž jedinečně silnou koncentraci uživatelů i prodejců HSMWorks na jednom místě, tedy výjimečnou příležitost k osobním jednáním).

Zde jsou ve zkratce hlavní důvody, proč zvolil Autodesk právě HSMWorks podle informací zveřejněných ve zpravodaji upFront.eZine:

  • HSMWorks je unikátní v tom, že jde o „distribuovaný“ CAM systém. To znamená, že umožňuje rozdělit prováděné výpočty na teoreticky libovolný počet procesorů a tím je zásadně zrychlit. Co dokáže jeden procesor za 100 procent času, dva udělají za polovinu, tři za 33,3 procenta a tak dále. Představte si potom, jak rychlý může být výpočet, pokud jej realizujete přes cloud se stovkami či tisíci zapojených procesorů…
  • Je to „nejmladší“ ze všech CAM systémů a jako první byl od počátku vyvíjen v 64bitové verzi s podporou vícejádrových operací.
  • Obráběcí dráhy jsou vypočítávány procesorem počítače (CPU), nikoliv grafickým procesorem (GPU) – právě díky tomu může být výpočet distribuován na více procesorů/počítačů v síti a tím významně urychlen. Zapojené počítače si přitom vystačí s miniaturní aplikací o velikosti pouhých 800 kB.

To vše předurčuje HSMWorks k pravděpodobně snadné transformaci do portfolia Autodesku, zaměřeného čím dál víc na cloudovou platformu. Celý záznam rozhovoru v angličtině najdete na webu upFront.eZine.

 

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!