STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

3D Systems pokračuje v akvizicích – získává firmu Geomagic

Neutuchající hlad po akvizicích ze strany největších výrobců technologií 3D tisku svědčí o dynamickém vývoji v této oblasti.

Počítačová aplikace Geomagic Quality pro kontrolu přesnosti fyzických dílů. Foto: Geomagic

Počítačová aplikace Geomagic Quality pro kontrolu přesnosti fyzických dílů. Foto: Geomagic

Hnací silou se zde jeví dva největší rivalové, Stratasys a 3D Systems. Druhý jmenovaný dnes ohlásil koupi společnosti Geomagic, která vyniká v nabídce softwarových a hardwarových technologií pro reverzní inženýrství, spočívajících ve tvorbě počítačových 3D modelů na základě dat získaných prostorovou digitalizací fyzických objektů.

Její haptická zařízení Sensable Phantom Desktop v kombinaci se softwarem Geomagic Claytools, Freeform nebo Qualify jsou používány také firmami a školami v České republice, kde je podporuje kuřimská společnost MCAE Systems.

Připomeňme, že jen vloni 3D Systems akvizovala firmy Rapidform, TIM, Bespoke Innovations, FreshFiber, Paramount Industries, My Robot Nation, Vidar a Z Corporation.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!