STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Dassault Systèmes expanduje se svým softwarem do finančního sektoru

Nejen správu životního cyklu výrobků, kterou známe pod označením PLM, ale nyní již i správu životního cyklu financí, bude nabízet francouzská korporace, jejíž softwarová řešení dosud získávají body zejména ve světovém strojírenství.

Je to další ze zřetelných znaků významné transformace této francouzské společnosti, jež se začaly markantně projevovat poté, co do řad svého vrcholného managementu angažovala temperamentní italskou manažerku Monicu Menghini.

Dassault Systèmes v posledních letech akvizovala mnoho softwarových firem a jimi vyvíjených technologií, s jejichž pomocí dokáže nabízet ucelená řešení problémů v mnoha průmyslových odvětvích. A jak se ukazuje nyní, nejen v průmyslu.

Její nový produkt „Product Innovation Factory“ je určen pro segment finančnictví a jeho hlavními uživateli by měli být produktoví manažeři, kteří musejí dennodenně zpracovávat velké objemy různých dat v podobě tabulek, dokumentů, prezentací atd.

Systém, jenž byl představen 10. prosince v Londýně, má umožňovat centrální správu finančních informací v reálném čase a jejich rychlé vyhodnocování. Ačkoliv dosavadní zdroje nejsou konkrétnější, lze očekávat, že nabídnuté řešení do určité míry využije kombinace dříve představených technologií Exalead (špičkový vyhledávač ve velkých kvantech dat) a 3Dswym (sociální síť pro profesionály).

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!