STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Tip pro AutoCAD: Roztáhněte kurzorový kříž na celou obrazovku jako ve verzi R14

Sdílejte tento článek na Twitteru
8. 12. 2012, | 1 komentář

AutoCAD je pro mnohé ze svých uživatelů stále jakousi velmi zdokonalenou obdobou kreslicího prkna. Na něm jsme byli zvyklí rýsovat v prostoru vymezeném dvěma na sebe kolmými pravítky a tento princip ve svém kurzoru převzaly i rané verze AutoCADu.

Naposledy jste se s takovým kurzorovým křížem, jehož vodítka se táhnou do dvou směrů přes celou obrazovku – vaše „kreslicí prkno“ – mohli setkat v AutoCADu R14. Za těch patnáct let od jeho vydání už uplynulo hodně vody a uživatelé si museli zvyknout na mnohem zásadnější změny v uživatelském rozhraní, než je zkrácení kurzorového obrazce.

Pakliže by vám však tento starý přístup vyhovoval, ať už z praktického hlediska, nebo klidně z nostalgie, zadejte do příkazové řádky heslo CURSORIZE a na vyvolaný dotaz odpovězte hodnotou 100.

Kurzorový kříž v AutoCADu 2012 s nastavením hodnoty CURSORIZE na 100.

V novějších verzích AutoCADu jsou ramena kurzoru stažena na 5 % šířky obrazovky, popsaný úkon je roztáhne na 100 %. Jestliže se budete chtít vrátit k původnímu nastavení, nebo zvolit jiný poměr, pomůže vám zmíněný příkaz a volba příslušné hodnoty.

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

  1. Miloš Bosnovič napsal:

    Dobrý den, nemám starší verzi, ale ve verzi AutoCADu 2013 se jedna o příkaz „CURSORSIZE” (ne CURSORIZE), jedná se nejspíše o překlep.

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!