STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Jak převést soubory ze SolidWorksu do formátu systému Catia V4/V5 a zpět?

Nedostatečná schopnost výměny dat mezi aplikacemi SolidWorks a Catia představuje pro jejich uživatele častý problém. Jedním z jeho řešení může být plug-in CrossCad, za který si však patřičně připlatíte.

Plug-in CrossCad je jedním z mnoha produktů společnosti Datakit, která si na řešení interoperability mezi různými CAD systémy vybudovala slušný byznys. Nejširší podporu poskytuje pro systém SolidWorks, jehož 3D data dokáže dostat do formátů Catia V4 a V5. V opačném směru, tedy z Catie do SolidWorksu, podporuje 2D i 3D grafiku z platforem V4, V5 i V6 (řeč je o souborech dílů i sestav).

Výhodou takového plug-inu je fakt, že se díky němu obejdete bez licence systému Catia. Tento doplněk pro SolidWorks však rozhodně není levný, jednostranná verze vyjde na dva a půl tisíce eur.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!