STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Bentley Systems a Siemens propojí svůj software. Co dál?

Obě společnosti pojí obdobná pozice v oborech, kde působí. Siemens je velkým hráčem v segmentu strojírenského softwaru, Bentley pro změnu ve stavebnictví. Jejich strategické partnerství proto může vyústit ve velmi zajímavý výsledek.

Divize průmyslové automatizace Siemensu a Bentley Systems navážou spolupráci při rozvoji aplikací pro navrhování výrobních celků, kde dochází ke kombinování stavebních objektů a průmyslového vybavení. Nad to je připravováno propojení, a tedy zajištění vzájemné kompatibility, mezi systémy Teamcenter (od Siemensu) a ProjectWise (od Bentley).

V širším kontextu by pak mělo být snazší komunikovat navzájem také mezi dalšími aplikacemi, čítaje NX a Tecnomatix na jedné straně a MicroStation nebo AssetWise na té druhé. Jak Siemens, tak Bentley Systems, si zakládají na otevřenosti svých platforem a souborových formátů.

A ničím nepodložená spekulace na závěr – před lety se spekulovalo o tom, že by Bentley Systems jednou mohl koupit jeho velký rival Autodesk. Když si popustím fantazii na špacír, řekl bych, že by budoucnost mohla vypadat docela jinak. O tom, že je Siemens momentálně při chuti nakupovat, svědčí z poslední doby několik ne zrovna malých akvizic.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!