STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Budoucnost patří 3D tisku #3: Vytisknete si zbraň, vlastní dítě nebo novou čelist

Využití 3D tisku pro aditivní výrobu nebo rapid prototyping doplňují aplikace, jež lze označit za kuriózní, rekordní, nebo zkrátka netradiční.

Předchozí kapitoly:

Podívejte se na projekty, které v poslední době vyvolaly zvláštní rozruch.

Americký konstruktér Michael Guslick v létě vyvolal pozdvižení, když s pomocí domácí 3D tiskárny zkonstruoval funkční automatickou zbraň. Prozatím jen z plastu.
Foto: Michael Guslick

Aditivní výroba je velmi často využívána v medicíně. Čelistní implantát vytištěný z titanového prášku pro 83letou pacientku z Belgie se pro své prvenství dostal až do Guinessovy knihy rekordů.
Foto: Biomed

Velké zaujetí návštěvníků veletrhu 3D Printshow v Londýně nedávno vyvolal brazilský designér, který na 3D tiskárně vytváří modely lidských plodů podle dat získaných gynekology přes CT a ultrazvuk.
Foto: Jorge Lopes Dos Santos

NASA v rámci programu Made in Space testuje využití 3D tisku v prostředí s nulovou gravitací, chtěla by jej totiž začít využívat na Mezinárodní vesmírné stanici ISS.
Foto: Made in Space

Vídeňská technická univerzita letos se letos na jaře pochlubila vůbec nejpřesnější 3D tiskárnou, která dokáže vytvářet detailní modely s rozlišením v řádu nanometrů. Vyobrazená formule není v celku větší, než zrnko písku.
Foto: TU Wien

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!