STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

„Otcové“ SolidWorksu se znovu spojili v nově založené firmě

Sdílejte tento článek na Twitteru
6. 11. 2012, | 1 komentář

Internetem se v poslední době šíří zvěsti, že původní zakladatelé společnosti SolidWorks, tedy autoři stejnojmenného CAD systému, kteří firmu v posledních letech postupně opouštěli, rozjíždějí znovu společný podnik.

Jon Hirschtick, zakladatel společnosti SolidWorks (dříve Winchester Design) na konferenci SolidWorks World 2011. Foto: Jan Homola

Firma, nesoucí název Belmont Technology, Inc., byla založena počátkem listopadu a její pojmenování se odvíjí od města Belmont v americkém státě Massachusetts. Jen pro zajímavost – i firma SolidWorks se původně jmenovala podle amerického města, v němž byla založena (Winchester Design podle města Winchester).

Za novým uskupením nestojí nikdo jiný, než Jon Hirschtick, Scott Harris, Tommy Li, John McEleney a Dave Corcoran. První tři jmenovaní byli zakladateli Winchester Design, Jon Hirschtick potom až do loňského roku zřejmě nejznámější tvář a „mentor“ SolidWorksu jako takového.

Zprávu zveřejnil John McEleney, kdysi Hirschtickův nástupce v křesle generálního ředitele firmy SolidWorks. Prozatím není známo prakticky nic o produktu, či produktech, které hodlá Belmont Technology vyvíjet. Velmi pravděpodobně to však opět bude software určený pro strojírenské konstruování.

Mohlo by vás také zajímat

Komentáře k tomuto článku

  1. […] tohoto velmi populárního softwaru v čele s jeho spoluautorem Jonem Hirschtickem pracují na svém vlastním CAD systému. O něm toho prozatím moc nevíme, vyjma nepodstatných detailů jako je třeba to, že se tato […]

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!