STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Už jste vyzkoušeli Mathcad Express? Nyní ho můžete mít úplně zadarmo

Jestliže se musíte potýkat se složitými matematickými výpočty, je docela možné, že k tomu používáte nějaký software. Někdo si vystačí s Excelem, jiní sáhnou po specializovaných aplikacích. Mathcad od firmy PTC patří v této oblasti ke světové špičce.

Pracovní prostředí softwaru Mathcad.

Skvělou vlastností Mathcadu oproti zmiňovanému Excelu nebo jiným aplikacím, v nichž se někdy neobejdete bez znalosti programování, je řešení rovnic v prostředí typického dokumentu. Pracujete stejně vizuálně, jako s tužkou na papíře, přičemž vytvářené vzorce mají všechnu potřebnou funkčnost.

PTC nyní, snad v souvislosti se svojí novou obchodní strategií, uvolnila bezplatnou verzi Mathcad Express, kterou si můžete stáhnout z jejího webu (přímo odtud).

Oproti plné verzi Mathcad Prime 2.0 se budete muset obejít bez pokročilých numerických funkcí, programování, symbolů, integrace Excelu a prostorových vizualizací. Všechny tyto nástroje vám nicméně budou k dispozici po dobu prvních třiceti dnů od nainstalování programu, abyste si mohli vyzkoušet možnosti placené verze a případně se rozhodnout pro její zakoupení.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!